Преземете видеа или GIF -ови од Твитер

Користете ја апликацијата или веб -страницата на Твитер за да ја копирате врската и да ја залепите во полето

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Ова е најдобриот преземач на видео на Твитер

Се обидовме да го направиме најдобриот и најзгодниот начин за преземање видеа од Twitter.com

46

Просечен број на преземања на видео на ден

1.3K

Бројот на прегледи за нашиот преземач

2.7K

Број на минути на видео преземено од Твитер

74

Просечен број на корисници на нашиот преземач

Преземачот на видео #1 од Твитер!

Сега имате можност да гледате и преземате какви било видео и аудио -датотеки од Твитер до вашиот уред. Со услугата, можете да преземете видеа со добар квалитет преку директна врска и без регистрација.

Нема ограничување за поставување

Преземете видеа од Твитер без ограничувања со максимална брзина.

Ние ги поддржуваме сите уреди

Видеата можат да се преземат на сите уреди и платформи

Нема обвиненија

Ние не наплаќаме за преземање видеа од Твитер

Лесно е да се преземе.

Благодарение на преземачот на Твитер, можете да преземете секое видео од врската без да инсталирате апликации или програми или ботови.

Нема потреба да се регистрирате

Не треба да се регистрирате или да имате сметка на Твитер за да преземете видеа. Willе треба да обезбедите врска до видеото.

Видео и аудио формати

Можно е да се преземат видеа од Твитер во различни видео формати со различни резолуции и квалитет.

Како да преземете видеа од Твитер

Не треба да инсталирате програми или програми од трети страни за да преземате видеа од Твитер.

1

Копирајте ја врската до Твитер

За да го направите ова, треба да ја копирате врската до видеото на Твитер. Можете да го направите ова на веб -страницата или во апликацијата

2

После тоа, залепете ја врската до видеото во преземачот

После тоа, треба да ја залепите врската на полето на нашата веб -страница од Твитер

3

Изберете видео формат и квалитет што го сакате

Откако ќе кликнете на преземање, ќе биде побарано да изберете квалитет и формат на видеото што го сакате. HD со добар квалитет, можете да го преземете на вашиот телефон

4

Преземете само аудио или видео

По изборот на аудио или видео што го сакате од Твитер, можете да ја зачувате датотеката на вашиот уред.

Нашиот тим

За да поставите видео од услугата на Твитер, тим на професионалци работи на развивачите, кои ги следат сите нови промени, за да можете да преземете видеа

Backend Developer

Cheryl Lesch

Backend Developer

Благодарение на развојот на серверот за испраќање видеа на Твитер, можно е да поставите видеа со максимална брзина.

UI Developer

Lynne Graham

UI Developer

Повеќе од 25 години, компанијата вработува тим кој има долгогодишно искуство во оваа област. Развивач и дизајнер, има искуство во развој на интерфејси за разни уреди. Благодарение на удобен систем, можете да го преземете видеото од Твитер.

Founder, CEO

Todd Beatty

Founder, CEO

Креаторот и сопственикот на нашите видеа што се преземаат на Твитер! Мислата му се случи откако се истушираше и ги прочита и неговите твитови на Твитер. И откако му беше прикажано видеото, тој сакаше да го гледа на неговиот паметен телефон. На крајот, тој реши да се направи корисен преземач, но тој никогаш не го најде вистинскиот начин да го стори тоа!

Designer

Felicia Johnston

Designer

Прекрасен дизајнер и експерт за дизајн кој беше во можност да ја создаде оваа прекрасна страница! Треба само да ги имате најсуштинските карактеристики за да можете брзо и лесно да испраќате видеа.

Најчесто поставувани прашања

Користејќи го овој натоварувач, ќе имате можност да ги поставите вашите прашања и да добиете одговори од нашите специјалисти.

Може ли да преземам аудио Твитер без видео?

Да, можете да изберете различни опции. Можете исто така да испратите аудио.

Кои ограничувања има на преземањата?

Со оваа услуга, можете да преземете видеа без ограничувања со максимална брзина и квалитет.

Во кој формат можам да преземам видеа од Твитер во HD со висок и добар квалитет?

Сето тоа зависи од оригиналното видео овде. На Твитер, ќе можете да преземате видеа со висок квалитет. Сите опции се вклучени во списокот.

Како изгледа видеото што беше поставено на Твитер по поставувањето?

Различни уреди може да имаат различни места за складирање. Погледнете во папката за преземања на вашиот телефон и таблет. За да ја проверите вашата историја на преземање, одете во преземање историја во вашиот прелистувач и проверете таму.

Што ако сакам да зачувам видео од Твитер до мојот паметен телефон?

Можете да ги изберете опциите за квалитет за аудио и видео на Твитер. Ако кликнете на посакуваната опција и отворете датотека што можете да ја зачувате на стандардниот начин на вашиот уред, ќе ви биде претставена датотека што можете да ја зачувате на стандарден начин. Работи на компјутери (компјутер, Mac) и паметни телефони (Apple iPhone, Android).

Кои видео формати ги поддржувате?

Откако ќе ја залепите врската до видеото, ќе можете да го изберете форматот. Можете да преземете видеа со различен квалитет. Исто така, постои опција да се преземе само аудио од сметката на Твитер.

Повратни информации од корисникот

Имаме многу корисници кои ни пишуваат. Испратете ги вашите прашања и предлози до поштата на дното на страницата

Пензиониран

Kendra Ratke

Пензиониран

Во мојот живот, јас секогаш барам совршено видео на Твитер ... знаете, видео како ова што можам да го споделам со моите пријатели и моите пријатели се како - ох боже, ова е неверојатно! Тоа ќе го подигне мојот социјален статус, почитувањето на моите пријатели и популарноста во заедницата. И не е толку лесно да се најде ниту на Интернет. Најтешкиот дел е споредувајќи го со другите! За да го направите ова, ги преземам сите видеа на Твитер што ги наоѓам на мојот компјутер за подоцнежна анализа и споредба. Ова беше моја работа во последните пет години. Се чувствувам како да се приближува. Се приближувам до споделување на видеата што ги наоѓам со моите пријатели.

Водоводџија

Beatrice Reichert

Водоводџија

Зошто би гледал видео воден жиг на Твитер? Да, секако дека навистина сакам да ги гледам моите омилени видеа без логото на Твитер. И гледам видеа на големата плазма телевизија што ги имам во мојата бања. Секое утро одам да ги четкам забите, и наместо мојот одраз, гледам свежо видео на Твитер без оние што ги вознемируваат водните жигови! Ви благодарам многу.

Студент

Beth Donnelly

Студент

Сега работам во физичкиот институт за квантно истражување, проучувајќи флуктуации на субатомски честички. Едноставно е ужасно! Таму нема никој да работи. Јас не го препорачувам. Единствената работа што ме спаси од здодевноста беше работењето на Твитер и да разговарав со пријателите на Фејсбук. Бидејќи ние сме политичко-воен институт, немаме пристап до Интернет. Морам да преземам видеа пред работа за да гледам за време на часовите за рекреација. И тука не можам да направам без вашата услуга! Јас се поврзувам со видеото на Твитер, зачувајте го на работа, а потоа гледајте го во мир!

Copyright © svetlana-story.com 2021-2022, , . All rights reserved. DISCLAIMER: svetlana-story.com is not affiliated with Twitter in any way.

Other languagesen  ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu