Преземи CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt) (CNBC)

Преземете видеа или GIF -ови од Твитер

Преземи CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt)
CNBC

CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt)

8:39
30 April 2022

These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 https://t.co/tvXa7OPrOs (via @CNBCMakeIt) https://t.co/cl3QACr8DA

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Најчесто поставувани прашања

Користејќи го овој натоварувач, ќе имате можност да ги поставите вашите прашања и да добиете одговори од нашите специјалисти.

Како можам да преземам само аудио од видеата на Твитер?

Можете да преземете само аудио од Твитер! Во списокот на опции за преземање, само кликнете на последните артикли - тоа е аудио -датотеката.

Како изгледа видеото што беше поставено на Твитер по поставувањето?

Различни уреди може да имаат различни места за складирање. Погледнете во папката за преземања на вашиот телефон и таблет. За да ја проверите вашата историја на преземање, одете во преземање историја во вашиот прелистувач и проверете таму.

Во кој формат можам да преземам видеа од Твитер во HD со висок и добар квалитет?

Сето тоа зависи од оригиналното видео овде. На Твитер, ќе можете да преземате видеа со висок квалитет. Сите опции се вклучени во списокот.

Може ли да преземам аудио Твитер без видео?

Да, можете да изберете различни опции. Можете исто така да испратите аудио.

Кои ограничувања има на преземањата?

Со оваа услуга, можете да преземете видеа без ограничувања со максимална брзина и квалитет.

Што ако сакам да зачувам видео од Твитер до мојот паметен телефон?

Можете да ги изберете опциите за квалитет за аудио и видео на Твитер. Ако кликнете на посакуваната опција и отворете датотека што можете да ја зачувате на стандардниот начин на вашиот уред, ќе ви биде претставена датотека што можете да ја зачувате на стандарден начин. Работи на компјутери (компјутер, Mac) и паметни телефони (Apple iPhone, Android).

Кои видео формати ги поддржувате?

Откако ќе ја залепите врската до видеото, ќе можете да го изберете форматот. Можете да преземете видеа со различен квалитет. Исто така, постои опција да се преземе само аудио од сметката на Твитер.

Преземачот на видео #1 од Твитер!

Сега имате можност да гледате и преземате какви било видео и аудио -датотеки од Твитер до вашиот уред. Со услугата, можете да преземете видеа со добар квалитет преку директна врска и без регистрација.

Copyright © svetlana-story.com 2020-2022, , . All rights reserved. DISCLAIMER: svetlana-story.com is not affiliated with Twitter in any way.

Other languages ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  en ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu